top of page

Meals & nutrition

Public·2 members
David Nguyen
David Nguyen

Avatar: Cesta Vody


S napätím očakávané pokračovanie najziskovejšieho filmu všetkých čias od štúdia 20th Century Studios a režiséra Jamesa Camerona "Avatar: Cesta vody. Vizuálne ohromujúcou a strhujúcou akciou vtiahne Cameron diváka späť do úžasného sveta Pandory, a opäť pôjde o filmový zážitok najvyššej intenzity. Dej sa odohráva po uplynutí viac ako desiatich rokov od udalostí z prvého filmu. "Avatar: Cesta vody" prináša príbeh rodiny Sullyovcov (Jakea, Neytiri a ich detí). Sledujeme hrozby, ktorým rodina čelí, odhodlanie, s ktorým si jej členovia poskytujú pomoc, zápasy o prežitie, i tragédie, ktoré ich postihnú.Réžia James Cameron, produkcia James Cameron a Jon Landau. Lightstorm Entertainment Production predstaví hviezdy Sama Worthingtona, Zoe Saldañovú, Sigourney Weaverovú, Stephena Langa a Kate Winsletovú. Na scenári spolupracovali James Cameron, Rick Jaffa a Amanda Silverová. Námet vytvorili James Cameron, Rick Jaffa, Amanda Silverová, Josh Friedman a Shane Salerno.
Avatar: Cesta vodyJames Cameron už několikrát dokázal, že pokračování umí. Jeho filmy jako Terminátor: Soudný den nebo Vetřelci jsou dnešní sci-fi klasikou. Jsou také ve všech ohledech větší a bombastičtější než jejich předchůdci. Bude Cesta vody lepší než první Avatar? Jisté je, že bude delší.


Avatar proslul realistickou digitální animací a špičkovým 3D obrazem. Pokračování Cesta vody znovu posunuje hranice. Natáčení probíhalo pomocí osvědčené techniky performance capture. Herci byli oblečení do speciálních obleků a jejich pohyby i mimiku tváře snímaly senzory.


Režisér James Cameron slibuje uzavřený příběh, na který volně naváže pokračování. Kolik jich nakonec bude, záleží na tom, jak úspěšná bude Cesta vody. Původní plán ambiciózně počítá s ještě třemi dalšími filmy.


Avatar: Cesta vody privádza späť na plátno amerických hercov Sama Worthingtona a Zoe Saldanovú v úlohách Jakea Sullyho a Neytiri. Dej sa odohráva desať rokov po udalostiach prvého dielu. Ľudia planétu Zem zdevastovali tak, že je takmer neobývateľná, a na vzdialenú Pandoru sa teraz vracajú, aby vybudovali nové útočisko.


S napätím očakávané pokračovanie najziskovejšieho filmu všetkých čias od štúdia 20th Century Studios a režiséra Jamesa Camerona "Avatar: Cesta vody. Vizuálne ohromujúcou a strhujúcou akciou vtiahne Cameron diváka späť do úžasného sveta Pandory, a opäť pôjde o filmový zážitok najvyššej intenzity. Dej sa odohráva po uplynutí viac ako desiatich rokov od udalostí z prvého filmu. "Avatar: Cesta vody" prináša príbeh rodiny Sullyovcov (Jakea, Neytiri a ich detí). Sledujeme hrozby, ktorým rodina čelí, odhodlanie, s ktorým si jej členovia poskytujú pomoc, zápasy o prežitie, i tragédie, ktoré ich postihnú.


Pred 13 rokmi predstavil držiteľ Oscara James Cameron divákom svet, aký ešte nevideli. Avatar ich zaviedol do nepoznaného sveta Pandory, vyvolal šialenstvo a kiná doslovne praskali vo švíkoch. Dnes prichádza jeho pokračovanie. Avatar: Cesta vody sa odohráva po uplynutí viac ako desiatich rokov od udalostí z prvého filmu. Sam Worthington a Zoe Saldaña si zopakujú svoje ikonické úlohy a zahrajú si Jakea Sullyho a Neytiri, teraz milujúcich rodičov, ktorí robia všetko pre to, aby ich rodina zostala pohromade. Keď ich nepredvídané udalosti vyženú z ich domova, Sullyovci cestujú naprieč rozľahlými končinami mesiaca Pandora a napokon utečú na územie patriace klanu Metkayina, ktorý žije v harmónii s okolitými oceánmi. Tam sa Sullyovci musia naučiť orientovať v nebezpečnom vodnom svete aj v nepríjemnej dynamike získavania uznania od svojej novej komunity.


Avatar: Cesta vody bude jeden z tých filmov, ktoré diváci budú chcieť vidieť viackrát a ktoré sa im vryjú do ich filmovej pamäte. Do slovenských kín ho prináša distribučná spoločnosť CinemArt SK už 15. decembra.


#Po 13 rokoch sa diváci dočkali. Do kín dorazil dlho očakávaný veľkofilm Avatar: Cesta vody. Aj keď jeho premiéra bola neustále odkladá a mnohí neprajníci ani neverili, že niekedy vyjde, tak už tento víkend si ho môžeš pozrieť. Vopred musíme prezradiť, že hoci nebude filmom roka, o dostatočný zárobok s miliónmi spokojných divákov nebude mať núdzu.


Renderovanie tvárí našich hrdinov, zvierat, prostredia, ale najmä vody je znova dokonalé a dokonca ešte detailnejšie ako v prvom diele. Je pravdou, že Cameron so svojím tímom stavia na slušne vybudovaných základoch, no znova posúva hranice možného.


Čo sa týka scenáru, pokračovanie Avatara nepatrí k tým najoriginálnejším. Cameron všetko stavil na podmorskú krásu života pod hladinou. Divákov odrovná nádhernými prepracovanými atrakciami mora, z ktorých cítiť, že patrí k najväčším podmorským fanúšikom. Veľká časť filmu sa tak odohráva priamo pod hladinou, kde odhaľujeme vizuálne čary hodné oceánskych dokumentov. Scenérie morského sveta hýria farbami a rôznymi tvormi či rastlinstvom. Živočíšnym hrdinom filmu je mocný tulkun, pripomínajúci akýsi druh veľryby.Avatar: Cesta vody 2022 CinemArt SKMedzi novými postavami budete mať trošku problém spoznať Kate Winslet. Zahrala si Ronal, manželku náčelníka morského kmeňa. Bez problémov však rozoznáte vracajúcu sa Sigourney Weaver, ktorá stvárnila Sullyho dcéru Kiri. Samotný dej filmu sa akosi zmrštil na patálie s dospievaním. Každé dieťa si musí vybojovať svoju pevnú pozíciu v rodine i v kmeni. Jake s Neytiri ostali v podružnej rovine chrániacich rodičov.


Avatar: Cesta vody rozhodne patrí na veľké plátno. Mamutej minutáže sa netreba obávať. 192 minút vďaka neustálym obrazovým atrakciám ubehne ako voda. Nejde už o takú globálnu senzáciu ako pri prvom diele, rozhodne však Cameron doručil prvotriedne remeslo, ktoré ohúri perfektným vizuálom. Kto nečaká ďalšiu filmovú revolúciu, bude úplne spokojný.


Pred 13 rokmi predstavil držiteľ Oscara James Cameron divákom svet, aký ešte nevideli. Avatar ich zaviedol do nepoznaného sveta Pandory, vyvolal šialenstvo a kiná doslovne praskali vo švíkoch. Dnes prichádza jeho pokračovanie. Avatar: Cesta vody sa odohráva po uplynutí viac ako desiatich rokov od udalostí z prvého filmu. Sam Worthington a Zoe Saldaña si zopakujú svoje ikonické úlohy a zahrajú si Jakea Sullyho a Neytiri, teraz milujúcich rodičov, ktorí robia všetko pre to, aby ich rodina zostala pohromade.


Pri filme Avatar: Cesta vody sa Cameron a jeho tím museli popasovať s tým, ako zachytiť pred-stavenie pod vodou, čo sa ešte nikdy predtým nepodarilo. "Kľúčom k tomu bolo skutočne nakrúcať pod vodou a na vodnej hladine, aby ľudia správne plávali, správne vystupovali z vody, správne sa potápali," hovorí Cameron, "Vyzerá to reálne, pretože pohyb bol skutočný. A emócie boli skutočné."


S napätím očakávané pokračovanie najziskovejšieho filmu všetkých čias od štúdia 20th Century Studios a režiséra Jamesa Camerona Avatar: Cesta vody konečne prichádza aj do našich kín. Vizuálne ohromujúcou a strhujúcou akciou vtiahne Cameron diváka späť do úžasného sveta Pandory a opäť pôjde o filmový zážitok najvyššej intenzity. V kinách od 15. decembra.


S napätím očakávané pokračovanie najziskovejšieho filmu všetkých čias od štúdia 20th Century Studios a režiséra Jamesa Camerona Avatar: Cesta vody konečne prichádza aj do našich kín. Vizuálne ohromujúcou a strhujúcou akciou vtiahne Cameron diváka späť do úžasného sveta Pandory a opäť pôjde o filmový zážitok najvyššej intenzity.


Očakávajte detailné zábery, hladké prechody, farebnú hravosť a efekty, ktoré vás prenesú do iného sveta. Avatar: Cesta vody je skutočným potešením pre divácke oko. Pútavý príbeh a efektívna práca s kamerou prináša výsledok v podobe napínavého filmového spracovania.


Rozpočet prvého dielu, ktorý sa stal najúspešnejším filmom všetkých čias, predstavoval 250 miliónov dolárov. Pri tvorbe druhého dielu sa počíta so sumou okolo 300 až 350 miliónov dolárov. Celkovo vraj Cameron minul na nakrúcanie druhého, tretieho a štvrtého dielu už miliardu dolárov. A to bez nákladov na propagáciu. Druhý Avatar zatiaľ zarobil okolo pol miliardy, takže sa zrejme určite nevyrovná svojmu predchodcovi. Uvidíme, ako dlho sa film Avatar: Cesta vody udrží na špici v rámci návštevnosti.


Hlavnou postavou celého príbehu Avatar a Avatar: Cesta vody nie je Jake Sully, ale planéta Pandora. Všetko, čo na tejto planéte vidíme, je doslova úchvatné. Je to nádherná príroda nedotknutá ľuďmi a ich strojmi. James Cameron povedal, že niekoľko percent zo zisku venuje spoločnosť Disney organizáciám na ochranu životného prostredia. Pre slávneho režiséra to bola podmienka, inak by vraj ani s nakrúcaním pokračovania nezačal. 041b061a72


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

bottom of page